NOSV687M004S0075
AVX Corporation
NOSV687M004S0075
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOSV687M004S0075 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOSV687M004S0075
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXIDE 680UF 20% 4V 2924
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2924 (7361 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Series:OxiCap® NOS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2924 (7361 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.148" (3.75mm)
Features:Low ESR
ESR (Equivalent Series Resistance):75 mOhms
Dissipation Factor:14%
Detailed Description:680µF Niobium Oxide Capacitor 4V 2924 (7361 Metric) 75 mOhms
Current - Leakage:54.4µA
Capacitance:680µF