NOJD337M002RWJ
AVX Corporation
NOJD337M002RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJD337M002RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJD337M002RWJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXI 330UF 20% 2.5V 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):300 mOhms
Dissipation Factor:10%
Detailed Description:330µF Niobium Oxide Capacitor 2.5V 2917 (7343 Metric) 300 mOhms
Current - Leakage:16.5µA
Capacitance:330µF