NOJD107K006RWJ
AVX Corporation
NOJD107K006RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJD107K006RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJD107K006RWJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXI 100UF 10% 6.3V 2917
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code:D
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:100µF Niobium Oxide Capacitor 6.3V 2917 (7343 Metric) 400 mOhms
Current - Leakage:12µA
Capacitance:100µF