NOJD477M002RWJ
AVX Corporation
NOJD477M002RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJD477M002RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJD477M002RWJ
Manufacturer AVX
Description Niobium Oxide Capacitor, 470 uF, 2.5 V, ± 20%, 300 mohm, 105 C, 2917 [7343 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 26152 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):300 mOhms
Dissipation Factor:10%
Detailed Description:470µF Niobium Oxide Capacitor 2.5V 2917 (7343 Metric) 300 mOhms
Current - Leakage:23.5µA
Capacitance:470µF