NJM2076M
New Japan Radio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2076M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2076M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2076M |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | IC Amp Ab Mono/stereo 90MW 8DMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 15 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 8-DMP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 90mW x 1 @ 8 Ohm; 17.5mW x 2 @ 16 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class AB 8-DMP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2076M, use the request quote form to request NJM2076M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2076M.The price and lead time for NJM2076M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2076M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

