NJM2082D
New Japan Radio
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2082D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2082D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM2082D |
|---|---|
| Manufacturer | New Japan Radio |
| Description | IC Opamp Jfet 2 Circuit 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.444 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | ±4 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 2mV |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Slew Rate: | 20 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | NJM#2082D NJM#2082D-ND NJM2082D# NJM2082D#-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 5MHz |
| Detailed Description: | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-DIP |
| Current - Supply: | 4mA |
| Current - Input Bias: | 30pA |
| Amplifier Type: | J-FET |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJM2082D, use the request quote form to request NJM2082D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2082D.The price and lead time for NJM2082D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM2082D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

