NFM21HC102R1H3D
Murata Electronics
NFM21HC102R1H3D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM21HC102R1H3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM21HC102R1H3D
Manufacturer Murata
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 49112 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Values:C = 1000pF
Type:Low Pass
Technology:LC (T-Type)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:EMIFIL®, NFM21H
Resistance - Channel (Ohms):-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:490-14851-2
NFM21HC102R1H3D-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Channels:1
Height:0.037" (0.95mm)
Filter Order:2nd
ESD Protection:No
Detailed Description:LC (T-Type) EMI Filter 2nd Order Low Pass 1 Channel C = 1000pF 1A 0805 (2012 Metric)
Current:1A