NFM21CC102R1H3D
Murata Electronics
NFM21CC102R1H3D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM21CC102R1H3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM21CC102R1H3D
Manufacturer Murata
Description Capacitor 20% NFM21CC102R1H3D MURATA RoHS pico Farad=1000 V=50 SO0805
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41009 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:EMIFIL®, NFM21
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Other Names:490-6976-2
NFM21CC102R1H3D-ND
Q1907748
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Insertion Loss:-
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Detailed Description:1000pF Feed Through Capacitor 50V 1A 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:1A
Capacitance:1000pF