NFM21CC221R1H3D
Murata Electronics
NFM21CC221R1H3D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM21CC221R1H3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM21CC221R1H3D
Manufacturer Murata
Description NFM Series 0805 220 pF ±20 % 700 mA 50 Vdc SMT Chip Capacitor Type EMI Filter
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 46121 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:EMIFIL®, NFM21
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Other Names:490-6977-2
NFM21CC221R1H3D-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Detailed Description:220pF Feed Through Capacitor 50V 700mA 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:700mA
Capacitance:220pF