NFM21HC474R1A3D
Murata Electronics
NFM21HC474R1A3D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM21HC474R1A3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM21HC474R1A3D
Manufacturer Murata
Description Cap Ceramic 0.47uF 10V R 20% SMD 0805 125C Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 51031 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:EMIFIL®, NFM21
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Other Names:490-11840-2
NFM21HC474R1A3D-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Detailed Description:0.47µF Feed Through Capacitor 10V 2A 30 mOhm 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):30 mOhm
Current:2A
Capacitance:0.47µF