NFM21HC222R1H3D
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM21HC222R1H3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NFM21HC222R1H3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NFM21HC222R1H3D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | Power??rain/Safety for Automotive AEC-Q200 Up to 125??C Low inductance EMIFIL Reflow soldering |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.22 | $0.199 | $0.179 | $0.175 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thread Size: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | EMIFIL®, NFM21 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad |
| Other Names: | 490-13395-2 NFM21HC222R1H3D-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Height (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Detailed Description: | 2200pF Feed Through Capacitor 50V 1A 300 mOhm 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 300 mOhm |
| Current: | 1A |
| Capacitance: | 2200pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NFM21HC222R1H3D, use the request quote form to request NFM21HC222R1H3D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NFM21HC222R1H3D.The price and lead time for NFM21HC222R1H3D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NFM21HC222R1H3D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
