NFM18PC225B1A3D
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM18PC225B1A3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NFM18PC225B1A3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NFM18PC225B1A3D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata |
| Description | Cap Feed Through 2.2uF 10VDC 20% Flat 0603 85??C / CAP FEEDTHRU 2.2UF 20% 10V 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.159 | $0.143 | $0.129 | $0.126 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 10V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thread Size: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | EMIFIL®, NFM18 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
| Other Names: | 490-6972-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Height (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Detailed Description: | 2.2µF Feed Through Capacitor 10V 4A 10 mOhm 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 10 mOhm |
| Current: | 4A |
| Capacitance: | 2.2µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NFM18PC225B1A3D, use the request quote form to request NFM18PC225B1A3D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NFM18PC225B1A3D.The price and lead time for NFM18PC225B1A3D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NFM18PC225B1A3D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
