NFM18PC225B1A3D
Murata Electronics
NFM18PC225B1A3D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM18PC225B1A3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM18PC225B1A3D
Manufacturer Murata
Description Cap Feed Through 2.2uF 10VDC 20% Flat 0603 85??C / CAP FEEDTHRU 2.2UF 20% 10V 0603
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40860 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:EMIFIL®, NFM18
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Other Names:490-6972-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Insertion Loss:-
Height (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:2.2µF Feed Through Capacitor 10V 4A 10 mOhm 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Current:4A
Capacitance:2.2µF