NFM18PC105R0J3D
Murata Electronics
NFM18PC105R0J3D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM18PC105R0J3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM18PC105R0J3D
Manufacturer Murata
Description NFM Series 0603 1 uF 4 A 6.3 V ±20% SMT EMI Suppression Filter Chip Capacitor
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 27183 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:EMIFIL®, NFM18
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Other Names:490-6970-1
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Insertion Loss:-
Height (Max):0.035" (0.90mm)
Detailed Description:1µF Feed Through Capacitor 6.3V 4A 10 mOhm 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Current:4A
Capacitance:1µF