NFM18CC470U1C3D
Murata Electronics
NFM18CC470U1C3D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM18CC470U1C3D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NFM18CC470U1C3D
Manufacturer Murata
Description EMI Filter C-Circuit 0.4A 16VDC Flat Style SMD T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 59218 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:EMIFIL®, NFM18
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Other Names:490-6967-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Insertion Loss:-
Height (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:47pF Feed Through Capacitor 16V 400mA 300 mOhm 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):300 mOhm
Current:400mA
Capacitance:47pF