MS24266R22B12SN-LC
Buy MS24266R22B12SN-LC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS24266R22B12SN-LC
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG HSG FMALE 12POS INLINE
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Type:For Female Sockets
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-12
Packaging:Bulk
Other Names:CMS24266R22B12SN-LC
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:12 (Power)
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Ingress Protection:Environment Sealed
Includes:-
Housing Color:Black
Features:Coupling Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Coupling Nut Material, Plating:Aluminum, Anodized Black
Coupling Nut Diameter:1.625" (41.28mm)