MS24266R22B19P8-LC
Buy MS24266R22B19P8-LC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS24266R22B19P8-LC
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG HSNG MALE 19POS INLINE
Data sheet
Type:For Male Pins
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-19
Packaging:Bulk
Other Names:CMS24266R22B19P8-LC
Orientation:8
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:19 (Power)
Note:Contacts Not Included
Ingress Protection:Environment Sealed
Includes:-
Housing Color:Black
Features:Coupling Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Coupling Nut Material, Plating:Aluminum, Anodized Black
Coupling Nut Diameter:1.625" (41.28mm)