MS24266R22B12SY
Buy MS24266R22B12SY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS24266R22B12SY
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-12
Packaging:Bulk
Other Names:CMS24266R22B12SY
Orientation:Y
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:12 (Power)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:12 (Power) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:-
Contact Material:-
Contact Finish Thickness - Mating:50.0µin (1.27µm)
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Female Sockets
Color:-
Cable Opening:1.152" (29.26mm)