MS24266R22B19P6-LC
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS24266R22B19P6-LC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS24266R22B19P6-LC
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG HSNG MALE 19POS INLINE
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Type:For Male Pins
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-19
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Series:Military, MIL-DTL-26500
Packaging:Bulk
Other Names:CMS24266R22B19P6-LC
Orientation:6
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:19 (Power)
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Insert Material:Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection:Environment Sealed
Includes:-
Housing Color:Black
Features:Coupling Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Coupling Nut Material, Plating:Aluminum, Anodized Black
Coupling Nut Diameter:1.625" (41.28mm)