MRF158
MA-COM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF158 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF158 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF158 |
|---|---|
| Manufacturer | MA-COM |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $45.901 | $41.432 | $37.37 | $36.558 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 65V |
|---|---|
| Voltage - Output: | 2W |
| Voltage - Breakdown: | 305A-01, Style 2 |
| Series: | TMOS® |
| RoHS Status: | Tray |
| Polarization: | 305A-01 |
| Other Names: | 1465-1158 |
| Noise Figure: | 28V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | MRF158 |
| Frequency: | 500MHz |
| FET Type: | 18dB |
| Expanded Description: | RF Mosfet N-Channel 28V 25mA 500MHz 18dB 2W 305A-01, Style 2 |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 25mA |
| Description: | FET RF 65V 500MHZ 305A-01 |
| Current Rating: | 500mA |
| Current - Test: | - |
| Current - Collector (Ic) (Max): | N-Channel |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF158, use the request quote form to request MRF158 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF158.The price and lead time for MRF158 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF158.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
