MRF166C
MA-COM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF166C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF166C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF166C |
|---|---|
| Manufacturer | MA-COM |
| Description | Trans RF MOSFET N-CH 65V 4A 6-Pin Case 319-07 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $59.274 | $53.504 | $48.259 | $47.21 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | N-Channel |
| Supplier Device Package: | 319-07, Style 3 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 20W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 319-07 |
| Other Names: | 1465-1161 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16dB |
| Frequency: | 30MHz ~ 500MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet N-Channel 28V 25mA 30MHz ~ 500MHz 16dB 20W 319-07, Style 3 |
| Current Rating: | 4A |
| Current - Test: | 25mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF166C, use the request quote form to request MRF166C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF166C.The price and lead time for MRF166C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF166C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

