MLFA1FTC33R0
Buy MLFA1FTC33R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLFA1FTC33R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES MELF 33 OHM 1% 1W 1% 0207 TR
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0207
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MLFA
Resistance:33 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Other Names:MLFA1FTC33R0TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:33 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200 Metal Film