MLFA1FTC220R
Stackpole Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLFA1FTC220R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLFA1FTC220R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES MELF 220 OHM 1% 1W 1% 0207 T
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs10000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0207
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MLFA
Resistance:220 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Other Names:MLFA1FTC220RTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:220 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200 Metal Film