MLFA1FTC22R0
Buy MLFA1FTC22R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLFA1FTC22R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES MELF 22 OHM 1% 1W 1% 0207 TR
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0207
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MLFA
Resistance:22 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:MELF, 0207
Other Names:MLFA1FTC22R0CT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:22 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200 Metal Film