MLFA1FTC560R
Buy MLFA1FTC560R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLFA1FTC560R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES MELF 560 OHM 1% 1W 1% 0207 T
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0207
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MLFA
Resistance:560 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Other Names:MLFA1FTC560RTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:560 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200 Metal Film