MKT1817247016D
Buy MKT1817247016D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1817247016D
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 4700PF 20% 100VDC RAD
(In US Dollars)
1750 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±20%
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:1817247016D
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Detailed Description:4700pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:4700pF