MKT1817247014W
Buy MKT1817247014W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1817247014W
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±5%
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:1817247014W
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Detailed Description:4700pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:4700pF