MKT1817239254G
Buy MKT1817239254G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1817239254G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 3900PF 5% 250VDC RADIAL
(In US Dollars)
1750 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±5%
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:1817239254G
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Detailed Description:3900pF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:3900pF