MHQ0603P2N9ST000
TDK Corporation
MHQ0603P2N9ST000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MHQ0603P2N9ST000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MHQ0603P2N9ST000
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 2.9NH 450MA 300 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±0.3nH
Supplier Device Package:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Ratings:-
Q @ Freq:16 @ 500MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:445-16842-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:2.9nH
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Frequency - Self Resonant:8GHz
Detailed Description:2.9nH Unshielded Multilayer Inductor 450mA 300 mOhm Max 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR):300 mOhm Max
Current Rating:450mA