MHQ0603P33NHT000
TDK Corporation
MHQ0603P33NHT000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MHQ0603P33NHT000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MHQ0603P33NHT000
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 33NH 160MA 2.8 OHM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Ratings:-
Q @ Freq:14 @ 300MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:445-16845-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material - Core:Ceramic, Non-Magnetic
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:300MHz
Inductance:33nH
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Frequency - Self Resonant:1.8GHz
Detailed Description:33nH Unshielded Multilayer Inductor 160mA 2.8 Ohm Max 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR):2.8 Ohm Max
Current Rating:160mA