MHQ0603P2N7BTD25
Buy MHQ0603P2N7BTD25 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MHQ0603P2N7BTD25
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXD IND 2.7NH 500MA 250MOHM SMD
(In US Dollars)
15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±0.1nH
Supplier Device Package:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Shielding:Unshielded
Series:MHQ-P
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:16 @ 500MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:445-180021-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:2.7nH
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Frequency - Self Resonant:8GHz
Features:-
Detailed Description:2.7nH Unshielded Multilayer Inductor 500mA 250 mOhm Max 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR):250 mOhm Max
Current Rating:500mA