MAPD-011018
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAPD-011018 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAPD-011018 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAPD-011018 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | POWER DIVIDER 5-250MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 400 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.397 | |||||
Specifications
Data sheet
| Specifications: | Isolation (Min) 18dB |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.449" L x 0.803" W (11.40mm x 20.39mm) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Other Names: | 1465-1484-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 1.5dB |
| Frequency: | 5MHz ~ 250MHz |
| Detailed Description: | RF Power Divider 5MHz ~ 250MHz Isolation (Min) 18dB 6-SMD, No Lead |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAPD-011018, use the request quote form to request MAPD-011018 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAPD-011018.The price and lead time for MAPD-011018 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAPD-011018.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

