LZ4-00D100-0000
LED Engin
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LZ4-00D100-0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LZ4-00D100-0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LZ4-00D100-0000 |
|---|---|
| Manufacturer | LED Engin |
| Description | EMITTER VISIBLE 460NM 1.2A SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $72.933 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 460nm (x3), 400nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.9V, 10.5V (x3) |
| Viewing Angle: | 110° |
| Type: | Visible |
| Series: | - |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Visible Emitter 460nm (x3), 400nm 3.9V, 10.5V (x3) 1.2A 110° 8-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 1.2A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LZ4-00D100-0000, use the request quote form to request LZ4-00D100-0000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LZ4-00D100-0000.The price and lead time for LZ4-00D100-0000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LZ4-00D100-0000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

