LZ4-00GW08-0030
LED Engin
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LZ4-00GW08-0030 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LZ4-00GW08-0030 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LZ4-00GW08-0030 |
|---|---|
| Manufacturer | LED Engin |
| Description | LED WARM WHITE 3000K 98CRI 8SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 750 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.794 | $10.226 | $9.848 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 12.9V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 105° |
| Thermal Resistance of Package: | 2.8°C/W |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Other Names: | 1537-1167-2 LZ4-00GW08-0030-ND |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 50 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.154" (3.90mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 456 lm (356 lm ~ 556 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting - White, Warm 3000K 3-Step MacAdam Ellipse 12.9V 700mA 105° 2828 (7070 Metric) |
| Current - Test: | 700mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | White, Warm |
| CRI (Color Rendering Index): | 98 |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LZ4-00GW08-0030, use the request quote form to request LZ4-00GW08-0030 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LZ4-00GW08-0030.The price and lead time for LZ4-00GW08-0030 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LZ4-00GW08-0030.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

