LQP18MN39NG02D
Murata Electronics
LQP18MN39NG02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP18MN39NG02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP18MN39NG02D
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 39NH 100MA 2.8 OHM SMD
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Type:Thick Film
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings:-
Q @ Freq:17 @ 500MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-11755-2
LQP18MN39NG02D-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:39nH
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant:1.4GHz
Detailed Description:39nH Unshielded Thick Film Inductor 100mA 2.8 Ohm Max 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR):2.8 Ohm Max
Current Rating:100mA