LQP18MN1N8C02D
Murata Electronics
LQP18MN1N8C02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP18MN1N8C02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP18MN1N8C02D
Manufacturer Murata
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 31734 pcs
Type:Thick Film
Tolerance:±0.2nH
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings:-
Q @ Freq:17 @ 500MHz
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-11750-6
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:1.8nH
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant:6GHz
Detailed Description:1.8nH Unshielded Thick Film Inductor 250mA 400 mOhm Max 0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR):400 mOhm Max
Current Rating:250mA