LQP15MN3N5W02D
Murata Electronics
LQP15MN3N5W02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP15MN3N5W02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP15MN3N5W02D
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 3.5NH 170MA 500 MOHM
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Type:Thin Film
Tolerance:±0.05nH
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings:-
Q @ Freq:13 @ 500MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:490-11744-2
LQP15MN3N5W02D-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:3.5nH
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency - Self Resonant:6GHz
Detailed Description:3.5nH Unshielded Thin Film Inductor 170mA 500 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR):500 mOhm Max
Current Rating:170mA