LQP15MN4N7B02D
Murata Electronics
LQP15MN4N7B02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP15MN4N7B02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP15MN4N7B02D
Manufacturer Murata
Description Inductor RF Chip Thin Film 4.7nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 160mA 600mOhm DCR 0402 Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 39912 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Thin Film
Tolerance:±0.1nH
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings:-
Q @ Freq:13 @ 500MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:490-1132-2
LQP10A4N7B02T1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Non-Magnetic
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:4.7nH
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency - Self Resonant:6GHz
Detailed Description:4.7nH Unshielded Thin Film Inductor 160mA 600 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR):600 mOhm Max
Current Rating:160mA