LQP15MN33NG02D
Murata Electronics
LQP15MN33NG02D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP15MN33NG02D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LQP15MN33NG02D
Manufacturer Murata
Description Inductor RF Chip Thin Film 33nH 2% 500MHz 13Q-Factor 60mA 3.8Ohm DCR 0402 Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 175177 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Thin Film
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding:Unshielded
Series:LQP15
Ratings:-
Q @ Freq:13 @ 500MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:490-6754-2
LQP15MN33NG02D-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Non-Magnetic
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:33nH
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency - Self Resonant:2.1GHz
Detailed Description:33nH Unshielded Thin Film Inductor 60mA 3.8 Ohm Max 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR):3.8 Ohm Max
Current Rating:60mA