IPG20N10S4L22ATMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPG20N10S4L22ATMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPG20N10S4L22ATMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPG20N10S4L22ATMA1
Manufacturer Infineon
Description 100V, Dual N-Ch, 22 m? max, Automotive MOSFET, PQNF, OptiMOS?-T2, PG-TDSON-8, RoHS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 26356 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2.1V @ 25µA
Supplier Device Package:PG-TDSON-8-4
Series:Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:22 mOhm @ 17A, 10V
Power - Max:60W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-PowerVDFN
Other Names:IPG20N10S4L22ATMA1-ND
IPG20N10S4L22ATMA1TR
SP000866570
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:1755pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:27nC @ 10V
FET Type:2 N-Channel (Dual)
FET Feature:Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):100V
Detailed Description:Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 100V 20A 60W Surface Mount PG-TDSON-8-4
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:20A