IPG20N10S4L35ATMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IPG20N10S4L35ATMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IPG20N10S4L35ATMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IPG20N10S4L35ATMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET 2N-CH 8TDSON
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2.1V @ 16µA
Supplier Device Package:PG-TDSON-8-4
Series:Automotive, AEC-Q101, OptiMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:35 mOhm @ 17A, 10V
Power - Max:43W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-PowerVDFN
Other Names:IPG20N10S4L35ATMA1-ND
IPG20N10S4L35ATMA1TR
SP000859022
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:1105pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:17.4nC @ 10V
FET Type:2 N-Channel (Dual)
FET Feature:Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):100V
Detailed Description:Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 100V 20A 43W Surface Mount PG-TDSON-8-4
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:20A