HSA5R22J
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA5R22J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA5R22J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA5R22J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 10W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 281 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:220 mOhms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:6-1625963-2
6-1625963-2-ND
A102406
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:220 mOhms ±5% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor