HN2C01FEYTE85LF
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN2C01FEYTE85LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN2C01FEYTE85LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN2C01FEYTE85LF |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | TRANS 2NPN 50V 0.15A ES6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.43 | $0.392 | $0.282 | $0.22 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.138 | $0.118 | $0.08 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Supplier Device Package: | ES6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 100mW |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SOT-563, SOT-666 |
| Other Names: | HN2C01FEYTE85LFDKR |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 60MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 50V 150mA 60MHz 100mW Surface Mount ES6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 120 @ 2mA, 6V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 150mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN2C01FEYTE85LF, use the request quote form to request HN2C01FEYTE85LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN2C01FEYTE85LF.The price and lead time for HN2C01FEYTE85LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN2C01FEYTE85LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
