HN2C01FE-GR(T5L,F)
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN2C01FE-GR(T5L,F) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN2C01FE-GR(T5L,F) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN2C01FE-GR(T5L,F) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | TRANS 2NPN 50V 0.15A ES6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Supplier Device Package: | ES6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 100mW |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SOT-563, SOT-666 |
| Other Names: | HN2C01FE-GR(T5LF)DKR |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 60MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 50V 150mA 60MHz 100mW Surface Mount ES6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2mA, 6V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 150mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN2C01FE-GR(T5L,F), use the request quote form to request HN2C01FE-GR(T5L,F) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN2C01FE-GR(T5L,F).The price and lead time for HN2C01FE-GR(T5L,F) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN2C01FE-GR(T5L,F).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
