HN2C01FU-Y(TE85L,F
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HN2C01FU-Y(TE85L,F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HN2C01FU-Y(TE85L,F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HN2C01FU-Y(TE85L,F |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | TRANS 2NPN 50V 0.15A US6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.088 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Supplier Device Package: | US6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | HN2C01FU-Y(TE85LFTR |
| Operating Temperature: | 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 80MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 50V 150mA 80MHz 200mW Surface Mount US6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 120 @ 2mA, 6V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 150mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HN2C01FU-Y(TE85L,F, use the request quote form to request HN2C01FU-Y(TE85L,F pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HN2C01FU-Y(TE85L,F.The price and lead time for HN2C01FU-Y(TE85L,F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HN2C01FU-Y(TE85L,F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
