GTCS26-421M-R05-2
Hamlin / Littelfuse
GTCS26-421M-R05-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GTCS26-421M-R05-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GTCS26-421M-R05-2
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 420V 20% 5KA SURFACE MOUNT
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):420V
Tolerance:±20%
Series:GT
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD Cylinder Square End
Other Names:GTCS26-421M-R05-2-ND
GTCS26-421M-R05-2TR
GTCS26421MR052
RF1192-000
Number of Poles:2
Impulse Discharge Current (8/20µs):5000A (5kA)
Fail Short:No
Detailed Description:Gas Discharge Tube 420V 5000A (5kA) ±20% 2 Pole Surface Mount