GTCS28-151M-R20-2
Hamlin / Littelfuse
GTCS28-151M-R20-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GTCS28-151M-R20-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GTCS28-151M-R20-2
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 150V 20% 20KA SURFACE MOUNT
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 430 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):150V
Tolerance:±20%
Series:GTC
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2-SMD Cylinder Square End
Other Names:GTCS28-151M-R20-2CT
Number of Poles:2
Impulse Discharge Current (8/20µs):20000A (20kA)
Fail Short:No
Detailed Description:Gas Discharge Tube 150V 20000A (20kA) ±20% 2 Pole Surface Mount