GT.75X152P2
HellermannTyton
GT.75X152P2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GT.75X152P2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. GT.75X152P2
Manufacturer HellermannTyton
Description GRIP TIE 15X.75" RED
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 140 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs30 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Tie
Width:0.750" (19.05mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:-
Packaging:10 per Pkg
Other Names:1436-1797
GT.75X152P2-ND
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:15.00"
Length - Actual:1.250' (381.00mm)
Features:-
Detailed Description:Hook and Loop - Tie Red 3.88" (98.55mm) 0.750" (19.05mm) 50 lbs (22.68 kg) 1.250' (381.00mm)
Color:Red
Bundle Diameter:3.88" (98.55mm)