FW3740018Z
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FW3740018Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FW3740018Z
Manufacturer Diodes Incorporated
Description CRYSTAL CERAMIC SEAM2016
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Series:SaRonix-eCera™ FW
Ratings:-
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Load Capacitance:-
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Frequency Tolerance:-
Frequency Stability:-
Frequency:37.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Detailed Description:37.4MHz Crystal 80 Ohms 4-SMD, No Lead