FW3740009
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FW3740009 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FW3740009 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FW3740009 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | CRYSTAL 37.4MHZ 11PF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.363 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | MHz Crystal |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | SaRonix-eCera™ FW |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Other Names: | FW3740009TR |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Load Capacitance: | 11pF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Frequency Stability: | ±15ppm |
| Frequency: | 37.4MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Detailed Description: | 37.4MHz ±10ppm Crystal 11pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FW3740009, use the request quote form to request FW3740009 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FW3740009.The price and lead time for FW3740009 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FW3740009.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

