FW374WFBR2
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FW374WFBR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FW374WFBR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | FW374WFBR2 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | CRYSTAL 37.4000MHZ 16PF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.14 | $1.012 | $0.946 | |||
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.836 | $0.792 | $0.66 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | MHz Crystal |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | SaRonix-eCera™ FW |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Other Names: | FW374WFBR2CT |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Load Capacitance: | 16pF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency: | 37.4MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohms |
| Detailed Description: | 37.4MHz ±10ppm Crystal 16pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply FW374WFBR2, use the request quote form to request FW374WFBR2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FW374WFBR2.The price and lead time for FW374WFBR2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# FW374WFBR2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

